Czy suplementacja może być niebezpieczna

Reklamy stale atakują nas informacjami na temat tego, jak ważne dla organizmu człowieka jest przyjmowanie suplementów diety, czyli witamin i składników mineralnych. Okazuje się, że większość z nas potrzebuje magnezu, wapnia, żelaza i wielu innych składników. Zanim jednak sięgniemy po tabletki i inne formy suplementacji, zorientujmy się, czy na pewno okaże się to dla organizmu nie tylko niezbędne, ale i bezpieczne.
Kiedy stosowanie suplementów może być niebezpieczne?
Przede wszystkim należy zachować ostrożność w przypadku chorób przewlekłych (np. chorób nerek, układu pokarmowego czy nowotworowych) oraz w przypadku przyjmowaniu leków. Mogą one bowiem wejść w interakcję z suplementami, co grozi różnego rodzaju dolegliwościami. Takie interakcje zachodzą zwłaszcza z lekami antynowotworowymi. W takich sytuacjach przyjmowanie suplementów warto skonsultować z lekarzem specjalistą. Należy też mieć na uwadze to, że pewne składniki odżywcze zmniejszają przyswajanie przez organizm innych składników. Dlatego ważne jest, by zawsze przyjmować suplementy z umiarem.

Previous post Skuteczne składniki w suplementach na spalanie tłuszczu
Next post Suplementacja mikro i markoelementów