Czym jest glukozamina z chondroityną ?

Tzw. glukozamina z chondroityną pomaga zapobiec postępowi choroby strukturalnej, która pojawia się przy osteoporozie stawów kolanowych. Zarówno pierwszy, jak i drugi składnik odgrywają kluczową rolę w strukturach układu kostno-stawowego, dlatego też w razie potrzeby warto rozpocząć suplementację odpowiednim preparatem. Glukozamina to substancja, która buduje nie tylko tkankę chrzęstną, ale również ścięgna i więzadła. Z tego też względu należy dbać o to, aby w organizmie znajdowało się odpowiednie stężenie tej substancji. Z kolei chondroityna również wspomaga budowę chrząstki, jednak wspomaga również procesy metaboliczne, które mają miejsce w tkance kostnej. Kiedy jednak należy przyjmować preparaty z tymi dwoma substancjami? Preparaty z glukozaminą i chondroityną należy włączyć do codziennej diety w celu zapobiegnięcia lub wyleczenia zwyrodnienia stawów, a także w sytuacji odczuwania uciążliwego bólu w stawach, kiedy to tabletki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi. Zazwyczaj konieczne jest przyjmowanie 1 tabletki dziennie którą należy popić wodą.

Previous post Wszystko o BCAA
Next post Przyrost masy mięśniowej odżywki