Przyrost masy mięśniowej odżywki

Istnieje kilka rodzajów odżywek na przyrost masy mięśniowej. Najbardziej popularne są odżywki białkowe, które dostarczają tego niezbędnego budulca. Równie popularną odżywką jest suplement typu gainer. Jest to odżywka węglowodanowo – białkowa, która zawiera w sobie sporą ilość węglowodanów. Jest to dobry pomysł dla osób, które mają problem z przybraniem masy mięśniowej. Dzięki węglowodanom i białku dostarczamy swojemu organizmowi odpowiednią ilość tych składników. Na tego rodzaju suplement powinny uważać osoby, które borykają się z nadmiernymi kilogramami i zalegającą tkanką tłuszczową. Jednak dla osób szczupłych, chcących w szybkim czasie zwiększyć swoją masę mięśniową gainery to bardzo dobre odżywki. Jak każdy suplement odżywki węglowodanowo -białkowe powinny być stosowane odpowiednio do naszego zapotrzebowania kalorycznego. Odżywka choć jest dobrym uzupełnieniem naszej diety nie zastąpi pełnowartościowego posiłku gdyż nie zawiera odpowiednich mikro i makroelementów. Dlatego należy ją stosować obok, a nie zamiast posiłku.

Previous post Czym jest glukozamina z chondroityną ?
Next post Odżywka Carbo cena