Jakie suplementy powinny zażywać osoby często trenujące?

Jeżeli dużo trenujemy, chodzimy na siłownie, może się okazać że nasze ciało potrzebuje odpowiednich witamin i wzmocnienia. Suplementy diety to nie tylko witaminy, ale również elektrolity i substancje wspomagające odchudzanie i aktywny sport. Jeżeli ćwiczymy często, może się okazać że wraz z potem odchodzi potas, żelazo oraz magnez. Dlatego warto co jakiś czas uzupełniać ich braki w postaci asparginu lub innego suplementu z potasem i magnezem. Jeśli trenujemy może się również okazać, że brakuje w nas wapnia, który może być przyczyną osteoporozy. Osoby, które często biegają mogą mieć problemy z mazią kolanową – wtedy stosuje się kolagen Q10 oraz lecytynę sojową – naturalne substancje przywracające stawą elastyczność. Jeżeli trenujemy możemy mieć również problem z utrzymaniem odpowiedniego nawodnienia, wtedy stosuje się Capivit A+E. Zawartość witaminy A i E w tym suplemencie działa również korzystnie na naszą skórę i oczy. Suplementy to dobry sposób na zwiększenie również energii w ciągu treningu.

Previous post Komu preferuje się takie suplementy?
Next post Suplement dopasowany do celu