Suplement dopasowany do celu

Wybór odżywki, która będzie nam pomagała osiągnąć satysfakcjonującą sylwetkę na siłowni, zależy od tego, jaki jest cel naszych ćwiczeń. Inne produkty wspomagają przyrost mięśni, inne nadają się do odchudzania czy rzeźby.
Efektywne robienie masy
Suplementy, które wspomagają budowanie tkanki mięśniowej, mają działanie anaboliczne. Powinniśmy z nich korzystać, jeśli planujemy nabrać nieco mięśni. W swoim składzie zawierają przede wszystkim odpowiednio dobrane białko oraz węglowodany, których celem jest poprawa bilansu energetycznego naszego organizmu. Stymulatory zawarte w odżywkach na masę pozwalają na przyrost tkanki mięśniowej. Rozsądne stosowanie suplementów tego typu pozwoli na nabranie masy, bez skutków ubocznych, którymi charakteryzują się nielegalne anaboliki.
Rzeźba pod kontrolą
Rzeźbienie mięśni wspierają suplementy, które pomagają spalać zbędną tkankę tłuszczową. Niezbędne staje się też stosowanie produktów zapobiegających rozpadowi mięśni. Dzięki temu efekty wielu godzin pracy na siłowni zostaną utrzymane.

Previous post Jakie suplementy powinny zażywać osoby często trenujące?
Next post Jak mądrze kupować suplementy?