KIEDY SUPLEMENTY NA STAWY?

Chociaż suplementy kojarzą się w większości z odżywkami na masę, to jednak często mają one inne zadanie. Jednym z nich jest działanie wspomagające i prozdrowotne, jeżeli chodzi o funkcjonalność stawów. Kto powinien sięgnąć po takie suplementy?
Przede wszystkim: nie tylko osoby chore! Suplementy leczące stawy i wzmacniające je powinni używać również sportowcy, gdyż to oni są najbardziej narażeni na mikrourazy w ich obrębie.
Zwyrodnienia
Suplementy powinny być stosowane wraz z lekami, jeżeli ktoś ma skłonność do schorzeń zwyrodnieniowych stawów. Powinien ich używać także do profilaktyki takich chorób, jak artretyzm bądź reumatyzm.
Różne grupy społeczne
Osoby aktywne winny stosować takie suplementy po to, by ich ścięgna, mięśnie, więzadła oraz chrząstki stawowe były jak najmocniejsze i dawały sobie radę w trudnych okolicznościach.
Inni – na przykład kobiety w okresie menopauzy czy osoby starsze od razu powinny zainwestować w takie suplementy. Znajdują się bowiem na takim etapie życiowym, w którym stawy i powiązane z nimi elementy są najsłabsze.

Previous post Czy warto stosować suplementy na koncentrację?
Next post Jakich suplementów należy używać