Jakich suplementów należy używać

Suplementy diety – czyli witaminy i składniki mineralne w formie tabletek i innych preparatów – powinny być dostarczane organizmowi po uprzedniej konsultacji ze specjalistą, np. lekarzem lub dietetykiem. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że dla organizmu szkodliwy jest nie tylko ich niedobór, ale również nadmiar. Można jednak wyodrębnić kilka sytuacji, w których warto zdecydować się na poszerzenie swojej codziennej diety o różnego rodzaju suplementy bez konieczności wcześniejszych konsultacji. Dodatkowych witamin i składników mineralnych potrzebują osoby korzystające z różnego rodzaju diet, zwłaszcza niskoenergetycznych. Kobiety w ciąży także muszą zadbać o większe spożycie żelaza i kwasu foliowego. Jednak pozostałe kobiety także często potrzebują dodatkowych dawek cynku, magnezu, witaminy E, B6, żelaza i wapnia. Dorośli mężczyźni potrzebują natomiast większej dawki cynku oraz magnezu. W przypadku dzieci warto zadbać nie tylko o więcej wapnia dla zdrowych kości, ale także o żelazo, cynk oraz witaminę E.

Previous post KIEDY SUPLEMENTY NA STAWY?
Next post Suplementy o działaniu antykatabolicznym