Oznaczenia suplementów

Według przepisów wszelkie produkty spożywcze powinny posiadać oznaczenia, które będą zrozumiałe dla konsumentów. Na opakowania suplementów powinny więc znajdować się podstawowe informacje, które pozwolą ocenić ich działanie i skład.
Ochrona stawów na siłowni
Stawy sportowców są narażone na maksymalne obciążenie, a także na wszelkiego rodzaju kontuzje. Jeśli systematycznie uczęszczamy na siłownię, z pewnością korzystamy z odżywek na masę lub rzeźbę. Warto do swojej diety wprowadzić też suplementy, które pozwolą chronić stawy.
Kompleksowa ochrona
Wiele preparatów pozwala nam chronić się przed kontuzjami poprzez wzmocnienie stawów, chrząstek i więzadeł. Jeżeli systematycznie stosujemy dany preparat, nasze stawy znajdują się pod ochroną. W przypadku kontuzji możemy liczyć na szybszy powrót do sprawności ruchowej. Dobre suplementy przyspieszają znacznie czas regeneracji.
Dobór składników
Wśród składników, jakie znajdziemy w suplementach chroniących stawy, nie powinno zabraknąć glukozaminy. Niejednokrotnie łączy się z kwasem hialuronowym, zapewniając stawom elastyczność i odporność na urazy oraz obciążenie. Glukozamina gwarantuje wzmocnienie stawów, a także stymuluje produkcję kolagenu. Proces ten wspomaga także witamina C, która często występuje w składzie suplementów tego typu.

Previous post Czym jest suplementacja
Next post Komu preferuje się takie suplementy?