Czym jest suplementacja

Suplementacja to nic innego, jak dodatkowe przyjmowanie witamin i składników mineralnych. Dodatkowe, czyli nie za pomocą codziennie spożywanych posiłków, lecz w formie tabletek, kapsułek, płynów itp. Z suplementacji nie musi, a wręcz nie powinien, korzystać każdy. Jest to działanie potrzebne tylko osobom, których organizmy z różnych powodów mają niedobór niezbędnych składników. Wówczas należy je uzupełnić. Choć zawsze należy przy tym pamiętać, że w pierwszej kolejności należy spróbować dostarczyć odpowiednią dawkę witamin za pomocą urozmaiconej i zbilansowanej diety.
Aby nie doprowadzić do sytuacji, w której organizm będzie miał za dużo witamin – co jest równie niebezpieczne jak ich brak – przyjmowanie suplementów warto poprzedzić badaniami krwi i wizytą u lekarza specjalisty. Ten zorientuje się, jaki jest nasz zdrowia, prowadzony tryb życia, waga, codzienna dieta oraz inne czynniki mające wpływ na stan organizmu. Dzięki temu przepisze on faktycznie te suplementy, które są nam niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Previous post Odżywka Carbo cena
Next post Oznaczenia suplementów