Specyfika suplementów typu Olimp Anabolic Amino

Jest to produkt, który składa się przede wszystkim z potrzebnych peptydów oraz wolnych aminokwasów. Wspólne zestawienie tych substancji jest niezbędne, by odpowiednio przebiegał proces syntezy białek w mięśniach.
Odżywki typu Olimp Anabolic Amino mają w swoim składzie większą ilość aminokwasów rozgałęzionych. Między innymi są to: L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina, a ponadto skład uzupełnia tauryna.
Dlaczego aminokwasy rozgałęzione w takich odżywkach są tak ważne? Chociażby dlatego, że to z nich składa się 35% tkanki mięśniowej, więc ich regularne uzupełnianie jest tak istotne. Poza tym, to dzięki powyższym aminokwasom organizm ma prawidłowy bilans azotowy. Istotna jest również rola witaminy B6, która jest kluczowa w reakcjach i przemianach węglowodanów.
Takie suplementy wini stosować przede wszystkim sportowcy siłowi, ciężarowcy, kulturyści, maratończycy, wieloboiści i inni uprawiający sporty, którzy chcą zbudować idealną masę mięśniową oraz mieć dużo energii.

Previous post Kiedy suplementy pomagają
Next post Suplementy – w płynie czy tabletki?