Suplementy – w płynie czy tabletki?

W naszej świadomości konsumenckiej utarło się przekonanie, że wszystkie suplementy diety są lepiej przyswajalne w postaci płynnej. Jednak czy jest tak w rzeczywistości?
Argument, która wydaje się decydować o przewadze płynu nad tabletkami stanowi przekonanie, że składniki odżywcze dostając się do naszego żołądka nie muszą podlegać rozpuszczaniu. W rzeczywistości zajmuje to jednak kilka minut, a w przypadku kapsułki nawet krócej. Ten czas nie ma jednak większego znaczenia dla skuteczności wchłaniania substancji odżywczych przez organizm.
Większość płynnych suplementów diety zawiera mniejsze stężenie substancji czynnych niż w tabletkach, kapsułkach czy proszkach. I to powinna być kwestia rozstrzygająca podczas wyboru odpowiedniego preparatu. Należy więc zwracać szczególną uwagę na ich skład. Zwłaszcza, że producenci często dodają do płynów elementy, których wolelibyśmy unikać. Mowa tu przede wszystkim o wszelkiego rodzaju konserwantach, barwnikach, substancjach słodzących i wzmacniaczach smaku.
Oczywiście nie można jednoznacznie stwierdzić, że suplementy diety w postaci płynnej nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Należy zwracać uwagę na etykiety, które producent ma obowiązek zamieszczać na swoim produkcje. W ten sposób nasz wybór będzie świadomy, a więc najbardziej dla nas korzystny.

Previous post Specyfika suplementów typu Olimp Anabolic Amino
Next post Suplementacja