Suplementy na rzeźbę

Podczas treningów na rzeźbę nie tylko budujemy mięśnie, ale jednocześnie spalamy tłuszcze. W okresie redukcji, czyli ww. spalania, potrzebujemy odpowiednio dobranej diety oraz suplementacji, aby dostarczyć organizmowi stosowną ilość witamin i mikroelementów, z których będzie można budować wymarzoną sylwetkę.
Odpowiednio dobrane i stosowane preparaty ułatwiają oraz przyspieszają spalanie tłuszczu, zwiększają siłę mięśni i ich przyrost, wytrzymałość, łagodzą zakwasy oraz powodują, że organizm szybciej się regeneruje po ciężkim treningu.
Suplementy mające znaczący wpływ na rzeźbę to:
– białko, regenerujące mięśnie,
– suplementy antykataboliczne zapobiegające rozpadowi mięśni,
– reduktory tłuszczu,
– kreatyna,
– preparaty multiwitaminowe, które dostarczają organizmowi odpowiednie ilości witamin, minerałów oraz antyoksydantów.
Podczas zwiększonej aktywności fizycznej intensyfikują się wszystkie procesy metaboliczne, przez co organizm potrzebuje podwyższonej ilości budulca do tworzenia ładnie umięśnionej sylwetki. Suplementacja w trakcie pracy nad rzeźbą jest konieczna, aby uzyskać pożądane efekty w dość krótkim czasie.

Previous post Suplementy jako uzupełnienie
Next post Dlaczego suplementy mogą być niebezpieczne