Suplementy – sposobem na przetrenowanie

W dążeniu do idealnego wyrzeźbienia swojej sylwetki ważna jest odpowiednia periodyzacja treningów. Powinna zawierać okresy wyższej i niższej intensyfikacji cyklów ćwiczeń. Powinniśmy przewidzieć również czas, w którym może być wymagana dłuższa przerwa w podejmowaniu wysiłku fizycznego. Nasz organizm musi być na to przygotowany.
Świadome kontrolowanie przemęczenia w trakcie treningu nie jest łatwe. Zwłaszcza na początku. Z czasem, gdy poznamy dostatecznie swój organizm i nauczymy się prawidłowo odczytywać sygnały, jakie nam wysyła, będzie prościej. Aby zapobiec przetrenowani, powinniśmy stosować odpowiednią dietę, dbać o wystarczającą ilość snu oraz efektowną suplementację.
Jednak, co poradzić, jeżeli doprowadziliśmy do przetrenowania?
Konieczny jest wówczas odpoczynek od ćwiczeń, który wiąże się z dostarczeniem organizmowi odpowiedniej ilości snu i relaksu. Zbilansowana dieta powinna być jednak ciągle kontynuowana. W niwelowaniu skutków przetrenowania mogą nam pomóc suplementy, które zawierają w swoim składzie beta alaninę, witaminę D, magnez, kreatynę, BCAA, kwasy omega Wspomoże nasz organizm również żeń-szeń, cytryniec chiński, maca oraz różaniec górski. Oczywiście główną rolę w powrocie do formy odgrywa czas.

Previous post Z jakich suplementów powinni korzystać sportowcy
Next post L-arginina – Suplement dla każdego sportowca