Z jakich suplementów powinni korzystać sportowcy

Suplementy dla sportowców z jednej strony wpływają na przyrost masy mięśniowej, z drugiej natomiast są one niezbędne do tego, by uzupełnić w organizmie odpowiedni poziom witamin i składników mineralnych po intensywnym treningu. A jakich dokładnie składników potrzebują osoby uprawiające sport? Przede wszystkim powinny one zadbać o zwiększony poziom BCAA, czyli specjalnych aminokwasów, które pobudzają syntezę białek. Mają one także wpływ na zwiększone wydzielanie hormonów wzrostu i jednocześnie na redukcję tkanki tłuszczowej. Jest to najważniejszy składnik odżywek i suplementów dla sportowców. Wśród składników nie powinno zabraknąć także kreatyny odpowiadającej za budowę mięśni, beta-alaniny mającej wpływ na lepszą wydolność (a tym samym na opóźnienie zmęczenia), a także kofeiny, która pobudza organizm zmęczony treningiem oraz białka serwatkowego, które warto spożywać nie tylko przed, ale i po treningu. Jest ono odpowiedzialne za prawidłową masę i wzrost mięśni. Warto zwrócić uwagę na to, czy przyjmowane odżywki i suplementy zawierają wszystkie obecne tu składniki.

Previous post Czym są suplementy?
Next post Suplementy – sposobem na przetrenowanie