Suplementy wybieraj z głową

Stawiając na jakościowe suplementy diety, zapewniamy sobie nie tylko osiągnięcie pożądanych efektów. Chronimy też swój organizm przed efektami ubocznymi, związanymi ze stosowaniem niewiadomego pochodzenia specyfików. Niezależnie jednak od tego, na jakiego producenta się zdecydujemy, przed rozpoczęciem stosowania suplementów warto zawsze zapoznać się z możliwymi skutkami ubocznymi. Przez skutki uboczne rozumiemy każdy efekt działania danej substancji, który nie jest zamierzony. Jakie mogą być konsekwencje stosowania niepewnych odżywek? Po pierwsze, narażamy się na efekt jo-jo, czyli szybki powrót do poprzedniej wagi, a nawet przekroczenie jej. Po drugie, narażamy się na problemy zdrowotne, których lista jest długa: od zaburzeń snu po zaburzenia rytmu serca. Aby uchronić się przed negatywnymi skutkami stosowania jakichkolwiek suplementów, należy przede wszystkim wybierać sprawdzone marki. Należy też zwracać uwagę na składniki tych suplementów. Kupujmy takie, które mają akceptację Głównego Inspektora Sanitarnego albo Instytutu Żywności i Żywienia. Warto też wybierać sprawdzonych dostawców (mamy pewność, że były odpowiednio przechowywane i transportowane)i nie kierować się okazyjną ceną. Ponadto, należy pamiętać o tym, że suplementy są przeznaczone dla zdrowych i aktywnych ludzi. Aby dobrać odpowiedni dla siebie preparat, warto zasięgnąć porady specjalisty. Stosując się do zdroworozsądkowych wskazówek, zapewnimy sobie zdrowe i stopniowe chudnięcie zarówno w obrębie ciała, jak i portfela.

Previous post Metabolizm a suplementy
Next post Czy suplementy dla sportowców są konieczne