Czy suplementy dla sportowców są konieczne

O suplementach dla sportowców i kulturystów słyszy się wiele. Często nasuwa się pytanie, czy takie środki – a więc dodatkowe witaminy i składniki mineralne – są konieczne w takich sytuacjach. Odpowiedź brzmi: tak. Mają one bowiem pozytywny wpływ nie tylko na rozwój masy mięśniowej, ale także na stan zdrowia organizmu. Specjaliści od spraw odżywiania mówią wręcz głośno, że jest to jeden z najważniejszych elementów właściwego treningu sportowego. Suplementy pozwalają zniwelować olbrzymi wysiłek, jaki ma do pokonania ludzki organizm. Oczywiście te wszystkie witaminy i składniki mineralne sportowiec mógłby pozyskać za pomocą rozbudowanej codziennej diety, jednak takie posiłki byłyby zbyt dużym obciążeniem dla układu pokarmowego i z kolei niwelowałyby one efekty osiągnięte za pomocą treningów. Pamiętajmy jednak o tym, że mówiąc o suplementach dla sportowców, nie mamy na myśli ani dopingu, ani chemii i szkodliwych dla organizmu składników. Stosowność oraz ilość zażywanych suplementów należy dostosować do stopnia wykonywanego wysiłku fizycznego.

Previous post Suplementy wybieraj z głową
Next post Marketing i hasła fit dieta