Akcesoria dla stosujących suplementację

Suplementacja sportowa nie jest niczym skomplikowanym – wymaga podstawowej wiedzy, systematyczności oraz oczywiście kilku akcesoriów, które ułatwią przygotowywanie i spożywanie odżywek. W co powinien zaopatrzyć się początkujący sportowiec, który chce swoje treningi wspomagać odpowiednimi suplementami?
Bardzo przydatnym gadżetem jest shaker. Za jego pomocą można szybko i łatwo przygotować rozpuszczalne w wodzie lub mleku odżywki. Wystarczy wsypać porcję produktu do shakera, zalać wodą albo mlekiem, zakręcić i mocno wstrząsnąć. Zawartości nie trzeba najczęściej nawet przelewać do kubka czy szklanki, ponieważ shakery mają nakrętki umożliwiające picie odżywki bezpośrednio z pojemnika.
Do przygotowywania odżywek przyda się również miarka, która pozwoli na odmierzenie idealnej porcji produktu, tak aby suplementacja była w pełni skuteczna. Popularnym gadżetem są specjalne dzienniki treningowe, gdzie można zapisywać plany treningów, spożyte w danym dniu suplementy i inne ważne informacje. Warto sięgnąć również po nie.

Previous post Po suplementy sięgamy w celu uzupełnienia mikroelementów
Next post Suplementy z chondroityną