Po suplementy sięgamy w celu uzupełnienia mikroelementów

Zażywanie suplementów diety to już nie jest domena sportowców i kulturystów. Dzisiaj suplementacja dotyczy już zdecydowanej większości ludzi. Powód ich zażywania jest prosty. Wydaje nam się, że zastąpią one konieczność zdrowego odżywiania się. Tym czasem zapominamy często, że suplementacja to nie „zastąpienie” ale „uzupełnienie” codziennej diety. Zdrowe odżywianie się nie jest łatwe, bo trzeba się pilnować i ograniczyć szkodliwe produkty spożywcze. Ale zdrowe odżywianie jest bardzo ważne w kontekście dostarczenia do organizmu wszystkich witamin i mikroelementów. Jeśli czegoś w organizmie brakuje to daje on tego wyraźne sygnały. Może pogorszyć się nasze samopoczucie albo możemy też mieć jakieś dolegliwości somatyczne, czyli fizycznie odczuwalne. Jeśli staramy się zdrowo odżywiać a mimo tego coś jest z Naszym samopoczuciem nie tak to warto wtedy sięgnąć po suplementy. Możemy zakupić je w aptece, sklepie spożywczym czy w sklepie z takimi środkami spożywczymi. Na pewno trzeba kupować je tam, gdzie można liczyć na profesjonalne doradztwo.

Previous post Dlaczego suplementy mogą być niebezpieczne
Next post Akcesoria dla stosujących suplementację