Suplementy z chondroityną

Chondroityna to organiczny związek chemiczny, a dokładnie mówiąc to mukopolisacharyd, którego elementarną rolą jest wytwarzanie proteoglikanów chrząstki stawowej (składnik ten w działaniu wspiera i uzupełniają: glukozamina oraz MSM).
Jest ona ważna dla kulturystów, sportowców, ciężarowców, osób uprawiających fitness, ponieważ w dużej mierze przyczynia się do wspierania stawów (ich ruchomość). Trzeba też wspomnieć, iż korzystnie wpływa na ogólną ich ruchowość, a także wytrzymałość i sprawność. Ponad powyższe zalety chondroityna ma właściwości przeciwbólowe. Dodatkowo ma sporą biodostępność, dlatego też jest ona doskonale wchłaniana układu pokarmowego.
Precyzując, chondroityna:
– wspomaga i wzmacnia cały układ stawów, kości, ścięgien…,
– przyczynia się do chronienia przed zwyrodnieniami kości,
– wzmacnia tkankę chrzęstną,
– wspierają naturalną funkcjonalność stawów,
– korzystnie wpływa na wykonywane przez nas ruchy.

Previous post Akcesoria dla stosujących suplementację
Next post Dlaczego suplementacja jest ważna