Ćwiczenia dolnych partii mięśni

Jeśli całe dnie spędzamy za biurkiem, to zapewne odczuwamy negatywne skutki takiego nienaturalnego trybu życia. Nasz organizm lubi ruch, a pozycja siedząca nie należy do najnaturalniejszych. Jeśli jednak zadbamy o rozwinięcie dolnych partii mięśni, ułatwimy sobie stabilizację ciała przez długie godziny, bez angażowania do tego kręgosłupa (garbimy się właśnie dlatego, że nie mamy siły utrzymać kręgosłupa we właściwej postawie). Jakie ćwiczenia wykonywać, by łatwiej nam było utrzymać właściwą postawę ciała? Doskonały jest tak zwany „martwy ciąg”, gdzie ćwiczymy szczególnie mięśnie nóg, brzucha i dolnej partii pleców. Świetnie sprawdzają się także tradycyjne przysiady, które imitują wstawanie i siadanie na krześle – angażują więc dokładnie te partie mięśni, które są nam potrzebne przy siedzeniu. Wzmocnienie dolnych partii mięśni to nie tylko łatwiejsze utrzymanie właściwej pozycji ciała w pracy, ale także wstęp do intensywnego treningu. Od siły dolnych partii mięśni zależy to, czy będziemy potrafili właściwie wykonywać wiele ćwiczeń.

Previous post Marketing i hasła fit dieta
Next post Alergie pokarmowe duży problem