Czym są suplementy?

Suplementy o statusie sportowych uważane są za uzupełnienie diety sportowców. Nazywa się je również dietetycznymi środkami spożywczymi. Muszą one być atestowane. Zawierają one zbilansowany skład i przyrządza się je w bardzo prosty sposób. Chętnie korzystają z nich zwłaszcza kulturyści. Niektóre z nich przyjmuje się przed treningiem, inne w jego trakcie, a jeszcze inne po treningu. Można je dzielić również na suplementy płynne, drinki sportowe, batony sportowe, a także żele węglowodanowe. Suplementy zawierają zazwyczaj dużo białka oraz węglowodanów, a także witamin i różnych składników mineralnych. Z reguły pomagają one spalać tłuszcz, powodują przyrost mięśni, regenerację mięśni, dodają energii, niekiedy obniżają apetyty. Z reguły są bezpiecznymi środkami, aczkolwiek wszystkie należy przyjmować rozsądnie, bowiem niczego nie powinno się przedawkowywać. Dawka zależy między innymi od wagi i natężenia aktywności fizycznej, aczkolwiek wpływa na nią również szereg innych czynników. Przeznaczone są dla osób dorosłych.

Previous post Suplementacja dla osób aktywnych
Next post Z jakich suplementów powinni korzystać sportowcy