Suplementacja dla osób aktywnych

Dodatkowa suplementacja to sięganie po środki, które w swoim składzie zawierają szereg składników aktywnych. Powinna być integralną częścią programu żywieniowego i treningowego. Organizm potrzebuje więcej źródeł energii, by podołać efektywnemu wysiłkowi.
Suplementy diety mają za zadanie uzupełniać niedobory żywieniowe, które związane są z wytężonym wysiłkiem fizycznym. Mobilizują również organizm do pracy i przygotowują go do znacznych obciążeń. Zwiększają więc wydolność, siłę i szybkość. Korzystnie wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej (mowa tzw. „spalaczach tłuszczu”) i przyrost masy mięśniowej (tzw. „odżywki na masę). Mogą również wpływać na psychikę sportowców. Odpowiednia motywacja i wysoka odporność na stres często przyczynia się poprawy wyników.
Tego typu środki – jeżeli tylko są stosowane w zaleconych dawkach – nie mają negatywnego wpływu na zdrowie. Zwłaszcza, że nie wpływają na gospodarkę hormonalną organizmu. Dostępne są bez recepty i nie należy ich mylić ze sterydami anabolicznymi czy prohormonami.

Previous post Suplementy dla sportowców
Next post Czym są suplementy?