Czym tak naprawdę są odżywki i suplementy?

Za suplementy diety uważa się produkty/ preparaty spożywcze, które mają na celu uzupełnić (dopełnić) dietę danej osoby w potrzebne jej składniki i substancje pokarmowe, co ma skutkować pożądanym wpływem na organizm. Inaczej mówiąc odzywki czy suplementy, to skoncentrowane źródło substancji, witamin, minerałów, składników, które niosą skutek odżywczy, wspomagający, uzupełniający itp. Mają one wywrzeć konkretny wpływ na nasz organizm, jak np. w przypadku odżywek na rzeźbę.
Odżywki dla sportowców
Ten rodzaj odżywek to koncentrowane białka, węglowodany z białkami bądź tłuszcze, które służą do zaspakajania danych potrzeb organizmu, przede wszystkim przy nadmiernym wysiłku fizycznym. Wysiłek, w tym intensywny trening sprawia, iż nasz organizm „domaga się” poszczególnych składników odżywczo-wspomagających. Jak już wyżej zostało wspomniane, głównie tymi składnikami są: węglowodany i białka (prócz tego: elektrolity oraz dane witaminy).

Previous post Suplementacja mikro i markoelementów
Next post Suplementy – warto?