Dlaczego suplementacja jest ważna

Suplementy diety to nic innego jak po prostu witaminy i składniki mineralne w tabletkach. Należy je zażywać w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć tych składników w odpowiednich ilościach za pomocą codziennego pożywienia. Naukowcy coraz częściej alarmują, że jest to wręcz niemożliwe – stres, chemia w pożywieniu, konserwacja, a przede wszystkim nieprawidłowe nawyki żywieniowe sprawiają, że suplementacje wydaje się niezbędna.
Przed zakupem suplementów warto udać się do lekarza, który skontroluje nasz stan zdrowia i na jego podstawie (oraz na podstawie rozmowy o naszym trybie życia) wskaże, których elementów brakuje w naszej codziennej diecie. Spożywanie suplementów przez dłuższy czas na własną rękę może okazać się zgubne w skutkach. Jeśli organizm przez długi okres będzie musiał radzić sobie ze zbyt dużą ilością witamin lub składników mineralnych, może dojść do problemów, np. z nerkami. Dlatego też nawet gdy lekarz przepisze witaminy, zażywajmy je w ilości zgodnej z zaleceniami lekarza lub producenta danego suplementu.

Previous post Suplementy z chondroityną
Next post W jakiej formie spożywać suplementy i odżywki?