W jakiej formie spożywać suplementy i odżywki?

Wybór odżywek i suplementów diety na rynku jest obecnie bardzo szeroki. Poszczególne produkty różnią się od siebie nie tylko działaniem (suplementy na masę, rzeźbę, redukujące tkankę tłuszczową itp.), ale także sposobem przygotowywania i spożywania. Czy istnieje najskuteczniejsza i najłatwiej przyswajalna forma odżywek i suplementów?
Zdecydowanie warto polecić produkty w płynnej formie. Chodzi tu nie tylko o gotowe napoje, ale także o te w formie rozpuszczalnych proszków. Odżywki i suplementy mogą być rozpuszczalne w wodzie lub mleku. Niektóre z nich, zwłaszcza odżywki białkowe, po rozpuszczeniu tworzą gęstą zawiesinę o konsystencji koktajlu lub budyniu. Takie napoje najlepiej przygotowywać w shakerze.
A co z suplementami w postaci tabletek? Składniki odżywcze z takich suplementów przyswajają się nieco wolniej i mniej skutecznie niż w przypadku płynnych suplementów i odżywek. W wielu sytuacjach tabletki i kapsułki są jednak wygodniejsze do zażycia, dzięki temu, że nie wymagają specjalnego przygotowania.

Previous post Dlaczego suplementacja jest ważna
Next post Różnorodność odżywek i suplementów