Jak dawkować suplementy?

Przed zastosowaniem każdego suplementu, witaminy, napoju, a zwłaszcza leku – należy zapoznać się z ulotką. Ta wskazówka pozwoli nam nie tylko uniknąć powikłań, ale pomoże także w osiągnięciu zaplanowanych efektów. Okazuje się bowiem, że przestrzeganie zaleceń co do sposobu spożycia preparatu często decyduje o sile jego działania. Ma tutaj znaczenie zatem zarówno pora dnia, w jakiej przyjmujemy dany suplement, jak i moment w odniesieniu do treningu (przed, w trakcie, po). Dla przykładu, aby odnieść optymalne efekty w stosowaniu preparatów proteinowych, zaleca się przyjmowanie ich nie tylko przed treningiem, ale także po jego zakończeniu. W ten sposób do organizmu trafia odpowiednia porcja białka. Oprócz pory istotny jest też płyn, którym popijamy suplementy w postaci tabletek. Jeśli przyjmiemy, że zawsze będziemy popijać je wodą, unikniemy wielu komplikacji, na jakie mogą nas narazić relacje między danym preparatem a płynem. Kolejną istotną kwestią jest regularność stosowania. Większości suplementów stosuje się w cyklach – to znaczy, że po pewnym czasie odstawia się je, aby organizm nie przyzwyczaił się do nich. Nie warto także stosować zbyt wielu suplementów jednocześnie, a skupić się na wybranych i przyjmować je zgodnie z zaleceniami.

Previous post Jak mądrze kupować suplementy?
Next post Kofeina w suplementacji