Kofeina w suplementacji

Działanie kofeiny jest znane od wielu lat. Substancja zawarta między innymi w kawie pobudza umysł i likwiduje zmęczenie. Od stosunkowo niedawna kofeinę wykorzystuje się także jako składnik suplementów diety dla sportowców. Taka kofeina jest znacznie silniej skoncentrowana niż ta zawarta w kawie, a jej spożywanie niesie za sobą mniej skutków ubocznych.
Kofeina to przede wszystkim składnik dostarczający organizmowi energii niezbędnej do wykonywania ćwiczeń. Reguluje również gospodarowanie energią, dzięki czemu można uniknąć zmęczenia. Pobudza zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Kofeina jest polecana również osobom, którym zależy na redukcji tkanki tłuszczowej. Substancja ta jest bowiem silnym termogenikiem, który podnosi miejscowo temperaturę ciała, co przyspiesza spalanie komórek tłuszczowych podczas ćwiczeń.
Jako suplement diety najczęściej dostępna jest w tabletkach. W takiej formie jest łatwo przyswajalna dla organizmu i łatwa do zażycia. Może być również składnikiem napojów energetycznych.

Previous post Jak dawkować suplementy?
Next post Suplementacja naturalna a syntetyczna