Jak stosować keratynowe suplementy?

Efektywność i korzyści z kreatyny są zależne tak naprawdę od jej właściwego przyjmowania i odpowiedniego dawkowania.
Chcąc zwiększyć/ przyspieszyć zamierzone efekty można łączyć ją z innymi suplementami diety, które wspomagają kreatynę w jej właściwościach. Działanie ten substancji na pewno wspomagają węglowodany proste, m.in. dextroza. Ona zaś powiększa wydzielanie się insulina, która sprawia, iż komórki mięśniowe znacznie lepiej przyswajają kreatynę (nawet do 50% lepiej).
Decydując się na przyjmowanie kreatyny trzeba pamiętać, by jednocześnie pić duże ilości wody. Tania kreatyna przeznaczona „na masę” ma tendencje do wypłukiwania organizmu z wody, co może doprowadzić do odwodnienia. Picie wody jest więc niezbędne. Ponadto może ona także usuwać z organizmu magnez czy lecytynę. Dlatego też warto przyjmować suplementy zawierające w składzie te właśnie substancje.
Jeśli chodzi o samo dawkowanie, to musi się ono odbywać cyklicznie. Przykładowy cykl winien więc trwać ok 6-8 tygodni. Po tym czasie winno się zrobić przerwę w stosowaniu preparatu (minimum 4 tygodnie).

Previous post Ciemna strona suplementów
Next post Jakie suplementy są najbardziej popularne?