Jak więc dawkować suplementy zawierające te dwa składniki?

– Podczas trwania cyklu podaje się glutaminę: przed śniadaniem (by organizm był na czczo), przed rozpoczęciem treningu, zaraz po zakończeniu treningu i na koniec- przed snem. Każdorazowa porcja najlepiej, gdyby składała się z 5 gram.
– Jeśli chodzi o dawkowanie tauryny, to sytuacja wygląda następująco: przed śniadaniem (na czczo), przed rozpoczęciem treningu/ wysiłku oraz przed snem. Każdorazowa dawka jest mniejsza niż w przypadku glutaminy i wynosi: 1-2 gram.
Czy stosowanie odżywek keratynowych jest bezpieczne?
Odżywki keratynowe nie są najnowszym wynalazkiem, gdyż od lat je tak naprawdę spożywano. Tak więc przez lata nie odnotowano rażąco niebezpiecznych skutków z konsumpcji tejże substancji. Nie jest więc zaliczana do preparatów niebezpiecznych, a zarazem zakazanych.
Nie można jej jednak dawkować dowolnie. Jej zażywanie jest w pełni bezpieczne, gdy przestrzega się wskazówki umieszczone na opakowaniu (stosuje się rady producentów) bądź słucha się rad/ wskazań specjalistów. Pamiętaj, że nawet produkty, które powszechnie są uznawane za bezpieczne i nieinwazyjne, są niegroźne tylko, gdy odpowiednio się je zażywa.
Wato również zaopatrzyć się w środek kreatynowy ze sprawdzonego źródła (np. od znanego i renomowanego producenta). Odżywka niewiadomego pochodzenia często jest tańsza, jednak może wywołać więcej szkód niż pożytków.
Praktycznie tylko złe dawkowanie może spowodować skutki uboczne. A są nimi: zwiększona retencja wody, odwodnienie (biorąc kreatynę winno się dużo pić), spadek masy zaraz po skończeniu cyklu ‘kreatynowego’, nadmierne zatrzymanie wody w mięśniach.

Previous post Różnorodność odżywek i suplementów
Next post Jak bardzo ważne są suplementy?