Jak wspomóc działanie suplementów?

Słowo suplement pochodzi od łacińskiego „supplementum”, co oznacza „dodatek, uzupełnienie”. Aby suplement zadziałał, musi mieć odpowiednie podłoże w postaci pożywienia, witamin, treningu, aktywności fizycznej, regeneracji. Podstawą jest prawidłowo zbilansowana dieta, która dostarcza organizmowi zestawu makro- i mikroelementów oraz witamin. W diecie istotna jest nie tylko odpowiednia kompozycja, ale też regularność posiłków. Konsekwencja to słowo-klucz także w przyjmowaniu suplementów. Większość z nich stosuje się w cyklach, których należy przestrzegać. Efekty zażywania odżywek są mniejsze również wtedy, kiedy nie bierze się ich regularnie. Kolejną wskazówką na drodze do sukcesu jest zwalczanie pokus. Należy porzucić nałogi, które nie tylko osłabiają organizm, ale mogą także osłabiać działanie suplementów. Dodatkowo, warto dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu – najkorzystniejszym płynem jest woda. Na wchłanialność odżywek mogą też mieć wpływ relacje między nimi a pożywieniem, np. nie należy przyjmować suplementów białkowych tuż po posiłku lub tuż przed nim, jeśli danie składa się z dużej ilości mięsa. Wynika to z ograniczonych możliwości przyswajania białka przez organizm ludzki.

Previous post Suplementy – warto?
Next post Suplementy dla trenujących