Suplementy o działaniu antykatabolicznym

Za budowę mięśni i zyskiwanie na ich masie oraz jakości odpowiadają procesy anaboliczne w ludzkim organizmie. Każda komórka jest w stanie tak samo skutecznie działać w ramach procesów katabolicznych, jak i anabolicznych – to hormony wpływają na to, po której stronie aktualnie pracują konkretne komórki. Wiedza z zakresu tego, jak skutecznie wspomagać procesy anaboliczne i jednocześnie zapobiegać katabolizmowi, a więc degradacji i rozpadowi tkanek oraz energii, jest szeroko wykorzystywana przy produkcji odżywek dla sportowców. Zwłaszcza w dyscyplinach typowo siłowych czy kulturystyce, odżywki wspomagające budowę umięśnienia są naturalnym elementem codziennej diety. Wśród najpopularniejszych królują oczywiście suplementy proteinowe, których głównym zadaniem jest wspieranie regeneracji mięśni a także ich budowy, ale bardzo ważne jest także działanie antykataboliczne. Dzięki temu budowane tygodniami efekty nie znikają tak szybko – nie dochodzi do szybkiego rozpadu zbudowanej tkanki i łatwiej jest ją utrzymać.

Previous post Jakich suplementów należy używać
Next post Ciemna strona suplementów