Suplementacja naturalna a syntetyczna

Przyjmowanie suplementów ma już dzisiaj dość długą tradycję, chociaż wciąż mówi się wiele bardzo różnych rzeczy na ich temat i debata ta po obu stronach barykady gości wielu znamienitych ekspertów. Profesorowie i lekarze z jednej strony krytykują suplementy jako przyczyny wielu problemów, inni wskazują na naturalne niedobory pewnych substancji w diecie współczesnego człowieka i radzą braki te uzupełniać właśnie odżywkami. Rozróżnić trzeba przede wszystkim dwie najważniejsze i kluczowe dla tej debaty kategorie suplementów: syntetyczne oraz naturalne. Te pierwsze mają znacznie dłuższą historię, gdyż ich produkcja rozpoczęła się na przemysłową skalę już na początku XX wieku, kiedy zaczęto dokładnie badać wpływ nowych substancji chemicznych na zachowanie i zdrowie człowieka. W efekcie stworzono wiele bardzo potężnych preparatów i odżywek chemicznych, które mocno wpływają na metabolizm i gwarantują bardzo szybkie osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Naturalne suplementy dopiero w ostatnich latach zaczynają odgrywać poważniejszą rolę na rynku odżywek.

Previous post Kofeina w suplementacji
Next post Czy warto stosować suplementy?