Suplementy dla sportowców

Organizm każdej osoby, która na co dzień obciążona jest dużym wysiłkiem fizycznym wymaga dodatkowych pokładów energii i wartości odżywczych. Zapewnić to może jedynie odpowiednio zbilansowana dieta oraz właściwa suplementacja. W zależności od trenowanej dyscypliny sportowej, oczekiwanych efektów i potrzeb organizmu należy dobrać optymalną odżywkę, która uzupełni zasoby o składniki energetyczne, białka, tłuszcze, węglowodany oraz witaminy i minerały.
Suplementy diety stosowane przez sportowców mają różne postaci. Można je kupić w formie proszku, tabletek, kapsułek, płynu. Wybór formy, w jakiej przyjmujemy dane odżywki ma dosyć duże znaczenie, ponieważ zależy od tego czas i łatwość wchłaniania.
Do najpopularniejszych odżywek należą:
– kreatynina, stosowana w celu zwiększenia masy i siły,
odżywki białkowe, które pomagają w budowaniu mięśni oraz spalaniu tłuszczu,
– gainery, mające na celu rozbudowę masy mięśniowej,

Previous post Rola suplementów w diecie
Next post Suplementacja dla osób aktywnych